PISANIE TEKSTÓW TEMATYCZNYCH

Artykuły sponsorowane

Dołącz do grona zadowolonych klientów, którym napisaliśmy już miliony znaków przeróżnych artykułów. Piszemy na każdy temat, bez ograniczeń!

————————————————

Współczesne treści reklamowe już od dawna przestały ograniczać się jedynie do oczywistych, nachalnie atakujących czytelnika komunikatów. Możliwości, jakie kryje w sobie dział marketingu związany z reklamą natywną, sprawiły, iż docieranie do klienta obecne może się odbywać także bardziej subtelnymi kanałami, nie tracąc nic ze swojej skuteczności.

Jedną z ciekawszych propozycji dla reklamodawców w tym zakresie będzie bez wątpienia publikacja artykułów sponsorowanych.

ZAMAWIAM!

SEO Friendly

Wieloletnie doświadczenie w optymalizacji i pozycjonowaniu stron pozwala na dostarczenie treści wspierających SEO!

Kreatywnie i ciekawie

Artykuły interesujące i dostarczające poszukiwanych informacji przez użytkowników!
Kontakt

Potrzebujesz treści? Po prostu napisz!

Artykuł sponsorowany – czym jest i w jakim celu powstaje?

Choć rodzaj przekazu, jakim są artykuły sponsorowane, może przybierać najrozmaitsze, często bardzo kreatywne formy, w najprostszej wersji są to średniej długości teksty, których celem jest przybliżenie czytelnikowi zalet danego produktu lub sylwetki przedsiębiorstwa.

Pisanie tekstów tematycznych tego rodzaju może prowadzić do powstania treści, która będzie stricte reklamowa w niezawoalowany sposób, ale zamiast operować stopniem najwyższym przymiotników czy krótkimi hasłami bez pokrycia, krok po kroku wyjaśni, dlaczego dany produkt jest godny uwagi. Pozwoli zatem umysłowi czytelnika zbudować sobie obraz odpowiedzialnej, rzetelnej firmy, która jest doskonale zorientowana w zaletach i wadach swoich produktów.

Artykuły sponsorowane mogą również stanowić treści poradnikowe czy informacyjne, w które w umiejętny sposób zostanie wpleciony opis danego produktu. Również powszechne zainteresowanie recenzjami wśród potencjalnych kupujących stwarza możliwość, jaką będzie pisanie tekstów tematycznych, analizujących czy porównujących produkty, i publikacja ich jako artykułów sponsorowanych.

Artykuł sponsorowany – gdzie go opublikować?

Artykuły sponsorowane mogą być zamieszczane w jednym z tradycyjnych mediów, jak prasa papierowa, albo pojawiać się w Internecie – w ostatnich latach szczególnie skuteczne okazały się na przykład artykuły sponsorowane na blogach. Innym rozwiązaniem, z którego chętnie korzystają firmy, zamawiające artykuły sponsorowane, jest ich publikacja na portalach stanowiących agregaty tego rodzaju treści, a jednocześnie prezentujących dla czytelnika wysoki poziom informacyjny – dobrym przykładem takiego serwisu jest polski Whitepress.

Artykuły sponsorowane na blogach sprawdzają się szczególnie na rynkach niszowych, a ich skuteczność oparta jest w dużej mierze na kredycie zaufania, który blogerowi oferują jego wierni czytelnicy. Powinny być zatem dobrze dopasowane do profilu bloga, skonstruowane w lekki, nienachalny sposób, a przy tym zawierać dobrze dobrane do grupy docelowej call-to-actions, które zapewnią firmie nowych klientów.

Pisanie tekstów tematycznych na blogi to dział copywritingu, który wymaga od osób zajmujących się nim nie tylko sporego zakresu wiedzy marketingowej, ale także rozeznania w danej niszy. Decyzja o tym, czy większe korzyści przyniesie umieszczenie artykułu na platformie typu Whitepress, czy może artykuły sponsorowane na blogach lepiej podniosą współczynnik konwersji, powinna być podejmowana z uwzględnieniem wielu indywidualnych czynników.

Przyszłość treści w naszych rękach!