Jak zostać copywriterem?

Coraz więcej osób interesuje się zawodem copywritera. W końcu można by rzec, że jest to zawód idealny. Pracuje się zdalnie, w domu. Nie trzeba marnować czasu na dojazdy do pracy i stanie w korkach. Wiele osób zastanawia się jak zostać copywriterem, bo sami chcą być panami swojego losu, rozpoczynać i kończyć pracę, kiedy im to odpowiada.

Kim jest copywriter?

Obecnie na rynku można wyróżnić dwa rodzaje tego zawodu. Dlatego, kiedy ktoś zastanawia się jak zostać copywriterem, musi wiedzieć, na który rodzaj tego zawodu się decyduje. Pierwszy z nich to copywriter zajmujący się wymyślaniem haseł reklamowych, scenariuszy reklam i tekstów na ulotki i billboardy. Z kolei popularny w ostatnim czasie zawód copywritera SEO, który tworzy teksty głównie na potrzeby internetu. Zazwyczaj charakteryzują się one tym, że zawierają one odpowiednie frazy kluczowe. Dzięki temu można uzyskać odpowiednie wyniki strony internetowej w wyszukiwarce oraz łatwiejsze odnalezienie jej przez zainteresowane osoby.

Jak rozpocząć pracę copywritera?

Praca copywritera nie od razu przynosi oszałamiające zyski. Należy nastawić się, że na początku pieniądze mogą być mniejsze, a czas poświęcany na napisanie tekstów dłuższy niż można by oczekiwać. Jednak z czasem nabiera się wprawy oraz wyczucia w tworzeniu tekstów. W związku z tym nie trzeba się przejmować, że na początku będziemy mieć mniejsze lub mniej wymagające zlecenia. W końcu od czegoś trzeba zacząć. Pracy można szukać na platformach zajmujących się dostarczaniem tekstów SEO lub na giełdach. W każdym razie w internecie pełno jest ogłoszeń typu: “zlecę pisanie tekstów”. Nie ma się czego obawiać, po prostu trzeba spróbować.

Czy copywriter musi być polonistą?

Wiele osób zadając pytanie: “jak zostać copywriterem?” obawia się, że wymogiem będą przede wszystkim studia polonistyczne lub związane bezpośrednio z językiem polskim. Jednak tak naprawdę niezbędna jest łatwość w formułowaniu myśli, znajomość gramatyki i interpunkcji oraz bogate słownictwo. Większość osób dających ogłoszenia typu: “zlecę pisanie tekstów” nie szuka polonisty, który napisze wypracowanie. Tak naprawdę takie firmy lub osoby szukają marketingowca, osoby z ogromną siłą perswazji. Decydując się zatem na pracę copywritera, należy pamiętać, że znajomość poprawnej polszczyzny nie jest wszystkim, co niezbędne.

Co powinien potrafić copywriter?

Jak już wspomniano, copywriter powinien przede wszystkim pisać poprawnie, jasno i z odpowiednią składnią. Jednak warto, aby znał też mechanizmy marketingowe, które sprawiają, że tekst jest atrakcyjny dla czytelnika. Dzięki temu czyta się go chętnie i z przyjemnością. W pracy copywritera niezbędna jest także wiedza ogólna oraz umiejętność wyszukiwania informacji. Zatem jeżeli zastanawiasz się jak zostać copywriterem, podstawowa rada jest prosta — przede wszystkim trzeba zacząć.

Jak zostać copywriterem?
5 (100%) 1