STRONY I SKLEPY INTERNETOWE

Opisy kategorii

Dołącz do grona zadowolonych klientów, którym napisaliśmy już miliony znaków przeróżnych artykułów. Piszemy na każdy temat, bez ograniczeń!

————————————————

Dobrze wykonane opisy kategorii do sklepu internetowego pełnią trzy funkcje. Pierwszą jest rzetelny opis zawartości danej kategorii, a drugą – funkcja marketingowa, polegająca na zachęceniu potencjalnych użytkowników do wejścia dalej i zapoznania się bliżej z ofertą danego sklepu. Trzecia – bardzo istotna kwestia – opisy kategorii wspierają pozycjonowanie danych kategorii.

ZAMAWIAM!

SEO Friendly

Wieloletnie doświadczenie w optymalizacji i pozycjonowaniu stron pozwala na dostarczenie treści wspierających SEO!

Kreatywnie i ciekawie

Artykuły interesujące i dostarczające poszukiwanych informacji przez użytkowników!
Kontakt

Potrzebujesz treści? Po prostu napisz!

Opisy kategorii do sklepu internetowego

Opisy kategorii to teksty różnej długości, które informują potencjalnego klienta o zawartości danej kategorii produktów, ale pełnią też funkcję marketingową, to znaczy zachęcają do zapoznania się z bardziej szczegółową ofertą. Dobrze napisany opis kategorii to jedno z podstawowych narzędzi, obok opisów produktów, które używane są przez sklepy internetowe do osiągnięcia marketingowych celów.

Opisy kategorii do sklepu internetowego po prostu opisują zawartość danej kategorii. Jeżeli są dobrze napisane – osoby, które je czytają, powinny móc się dobrze zorientować w zawartości danej kategorii.

Warto pamiętać, że nie ma najmniejszej potrzeby opisywać szczegółowo każdy produkt z danej kategorii – na to jest miejsce w opisach produktów. Pisząc opisy kategorii, można jednak pokusić się o wprowadzenie opisów różnych rodzajów produktów, czy konkretnych, zastosowanych w nich rozwiązań. W opisach kategorii nie ma miejsca na lanie wody, czy jeżeli ktoś woli – barwny język. Są to opisy czysto techniczne, w których informacje powinny być przedstawione w sposób jak najbardziej zwięzły i jasny dla użytkownika.

Opisy kategorii, a ich aspekt marketingowy

Opisy kategorii pełnią również funkcję marketingową, czyli mówiąc krótko – mają zachęcać potencjalnych klientów do zapoznania się z ofertą danego sklepu. Jak jednak osiągnąć taki efekt powstrzymując się od opisywania konkretnych produktów? W bardzo prosty sposób. Po pierwsze należy się zapoznać z rozwiązaniami technicznymi, które używane bywają w danym rodzaju produktu, jak również zorientować się co oferują produkty oferowane przez dany sklep. Można wtedy więc napisać, że na przykład produkty danej firmy, czy danego rodzaju (typu, kategorii itd.) mają konkretne właściwości, z których wynikają konkretne korzyści dla klienta. Opisy kategorii do sklepu powinny być napisane językiem prostym, ale – jeżeli jest na to miejsce (to znaczy ich długość na to pozwala) – język w nich użyty powinien również czerpać z wiedzy z zakresu marketingu.

Co więcej, każdy opis kategorii powinien zostać odpowiednio zoptymalizowany pod wybrane wcześniej słowa kluczowe. Dzięki temu możliwe będzie skuteczne pozycjonowanie kategorii w sklepie. Brak optymalizacji opisów produktów negatywnie wpłynie na widoczność tych stron w wynikach wyszukiwania.

Treść dostosowana do długości tekstu

W zależności od potrzeb danego sklepu, opisy kategorii mogą być bardzo krótkimi, albo bardzo obszernymi tekstami. Pisząc, albo zlecając taki opis, należy się więc zastanowić nad ilością dostępnego miejsca i informacjami, które się w nich zmieszczą. Najkrótsze opisy – determinowane architekturą strony sklepu – będą zawierały wyłącznie hasłowo zdefiniowaną zawartość i krótki, zachęcający do zajrzenia dalej tekst. Jeżeli przewidziana długość tekstu pozwala na więcej, można umieścić w nim opisy poszczególnych podkategorii produktów, ich właściwości, oraz korzyści z zakupu. Jeżeli w sekcji nad produktami jest zbyt mało miejsca – nie warto rezygnować z dłuższego opisu kategorii. W takim przypadku zdecydowanie lepiej jest go umieścić pod listą produktów.

Przyszłość treści w naszych rękach!