UNIKALNE I CIEKAWE

Opisy produktów

Dołącz do grona zadowolonych klientów, którym napisaliśmy już miliony znaków przeróżnych artykułów. Piszemy na każdy temat, bez ograniczeń!

————————————————

Odpowiednio napisany opis produktu to jedno z podstawowych narzędzi marketingowych jakimi mogą się posłużyć sklepy internetowe. Zarówno informuje on o cechach, właściwościach i zastosowaniach danego produktu, jak i przedstawia klientowi sposoby jego użycia i wynikające z tego dla niego korzyści. To właśnie opis produktu, jest najczęściej podstawą, na jakiej klient podejmuje decyzję o zakupie, bądź rezygnacji z niego.

ZAMAWIAM!

SEO Friendly

Wieloletnie doświadczenie w optymalizacji i pozycjonowaniu stron pozwala na dostarczenie treści wspierających SEO!

Kreatywnie i ciekawie

Artykuły interesujące i dostarczające poszukiwanych informacji przez użytkowników!
Kontakt

Potrzebujesz treści? Po prostu napisz!

Opis produktu w sklepie internetowym

Opis produktu to tekst, którego zadaniem jest przedstawienie klientowi danego produktu, jego właściwości, oraz zachęcenie go do zakupu. Opis produktu ma charakter informacyjny, a więc jego funkcja marketingowa, mimo że bardzo ważna – jest raczej poboczna. Znaczy to, że tekst powinien zawierać raczej fakty na temat produktu, niż mieć charakter reklamowy. Mimo to, ciekawy opis produktu często właśnie do tego służy. Osiąga się to przez odpowiedni dobór przedstawianych, dotyczących danego produktu faktów, albo przez umiejętne zestawienie cech i właściwości produktu, z jego zastosowaniami i przykładowym użyciem. W ten sposób potencjalny klient sam może narysować sobie korzyści wynikające z zakupu.

Opis przedmiotu – co powinien zawierać?

Dobrze napisany, ciekawy opis produktu powinien zawierać szczegółowe na jego temat informacje. Dokładny charakter tego rodzaju opisu zależy od charakteru samego produktu. Inaczej będą wyglądały opisy urządzeń elektrycznych, czy narzędzi, inaczej zabawek, a inaczej różnego rodzaju usług. Można wręcz powiedzieć, że w związku z praktycznie nieskończoną różnorodnością towarów i usług oferowanych w internecie, również opisy produktów mogą być bardzo różnorodne i mają wielki potencjał.

Przede wszystkim opis powinien dokładnie informować, czym dany produkt jest. Jeżeli opisują go jakiegoś rodzaju parametry, opis powinien również je zawierać. Jeśli produkt opatrzony jest jakiegokolwiek rodzaju certyfikatami – taka informacja również powinna znaleźć się w opisie. Jeżeli produkt występuje w różnych wariantach (pod względem koloru, zastosowanego materiału, szczegółów technicznych i wielu innych) – opis jest miejscem na informację na ten temat.

Użycie danego przedmiotu

Oprócz informacji na temat samego przedmiotu, unikalne opisy produktów powinny zawierać informacje na temat tego do czego dany przedmiot służy. Jeżeli posiada wiele zastosowań, to jest to istotny element treści dla zapełnienia opisu. Opis użycia i zastosowań danego produktu powinien być napisany w sposób rzetelny, językiem adekwatnym do samego produktu. Z unikalnym opisem produktu zapoznawać się będą osoby, które – z dużym prawdopodobieństwem – znają się na rzeczy.

Opis przedmiotu – jak napisać – aspekt marketingowy

Inną stroną opisu produktu jest jego aspekt marketingowy. Ciekawy opis produktu powinien, oprócz informowania o samym produkcie i jego właściwościach, również – w pewnej mierze – zachęcać do jego zakupu. Słowem kluczowym jest tutaj „język korzyści”. Polega on na przedstawieniu danego produktu w taki sposób, aby klient otrzymał informację o tym, do czego dany produkt przyda się właśnie jemu i jakie korzyści odniesie z zakupu. Pomocny jest w tym odpowiednio przedstawiony opis przedmiotu. Jak napisać tego rodzaju tekst – czy mówiąc inaczej: jak przedstawić klientowi towar, czy usługę w sposób zachęcający do kupna, to wiedza, która jest nieustannie rozwijana przez specjalistów od marketingu.

Przyszłość treści w naszych rękach!