BLOG NA WORDPRESS

Prowadzenie bloga

Dołącz do grona zadowolonych klientów, którym napisaliśmy już miliony znaków przeróżnych artykułów. Piszemy na każdy temat, bez ograniczeń!

————————————————

Silnie zaznaczona pozycja w Sieci, włączając w to aktywne media społecznościowe, to współcześnie warunek przetrwania na rynku dla większości przedsiębiorstw. Aby poradzić sobie z silną w większości branż konkurencją, jak również stale pracować nad poszerzaniem bazy klientów, firma potrzebuje nowoczesnej, interaktywnej strategii, która pomoże osiągnąć jej te cele przy jak najmniejszych nakładach finansowych. Prowadzenie bloga firmowego stanowi tutaj idealne wyjście z sytuacji.

ZAMAWIAM!

SEO Friendly

Wieloletnie doświadczenie w optymalizacji i pozycjonowaniu stron pozwala na dostarczenie treści wspierających SEO!

Kreatywnie i ciekawie

Artykuły interesujące i dostarczające poszukiwanych informacji przez użytkowników!
Kontakt

Potrzebujesz treści? Po prostu napisz!

Prowadzenie bloga – multum korzyści

Narzędzie, jakim jest odpowiadające na potrzeby czytelników prowadzenie bloga firmowego, to potężna karta przetargowa we współczesnym marketingu online. Przy dobrze zaplanowanej kampanii reklamowej, której częścią stanie się skutecznie wypozycjonowany bloga na WordPress’ie, firma ma szansę liczyć na radykalne wzmocnienie swojej obecności w Internecie, a także trafiający do celu remarketing.

Prowadzenie bloga służy przede wszystkim stworzeniu wiarygodnego wizerunku eksperta w oczach czytelników, nakierowanego na cel, którym będzie przekształcenie czytelników w wiernych klientów. Wysokiej jakości informacje, intrygujące grafiki oraz żywe dialogi z Internautami to kluczowe elementy tego złożonego procesu.

Część przedsiębiorców rezygnuje w przedbiegach z potencjalnych korzyści, jakie może przynieść własny blog na WordPress, zrażając się do tego projektu po informacjach, ile kosztuje prowadzenie bloga. Niesłusznie – zlecenie tego zadania zespołowi, który wie, jak zacząć prowadzenie blogów firmowych i poprowadzić czytelnika w stronę upragnionej konwersji, zwróci się właścicielowi firmy w niezwykle krótkim czasie.

Na czym polega prowadzenie bloga dla firmy?

Projektowanie blogów firmowych wymaga szerokiego zasobu informacji o zwyczajach oraz potrzebach współczesnych użytkowników Internetu. Jak pokazały dotychczasowe badania, treści przyswajane przez Internautów powinny przede wszystkim być zdolne do zatrzymania ich uwagi w pierwszych chwilach po znalezieniu się na stronie, gdyż nie poświęcą oni na ich analizę więcej, niż kilkanaście sekund.

Dlatego przy zadaniu takim, jak prowadzenie bloga, nieoceniona będzie współpraca z dobrymi copywriterami, którzy opanowali nie tylko zaawansowane SEO, ale także tajniki najlepszych technik sprzedażowych. Dla zapewnienia blogowi dobrej pozycji w wyszukiwarce ważne jest, by posty pojawiały się na nim z pewną regularnością – przyjmuje się, że 1-2 posty na tydzień to optymalna liczba. Nie można także pominąć odpowiadania na komentarze czytelników w sposób, który zaangażuje ich w dyskusję, budując w ich umysłach stosunek emocjonalny do oferty firmy.

Oczywiście, decydując się na stworzenie bloga firmowego, należy rozsądnie ocenić aktualny budżet firmowy, zastanawiając się, ile kosztuje prowadzenie bloga i czy jest to dobry moment na tego rodzaju wydatek. Warto jednak pamiętać, że inwestycja w projektowanie blogów, które obecnie są jednym z ważniejszych kanałów komunikacji z klientem w Internecie, przyniesie długofalowe korzyści, obok których nie warto przejść obojętnie.

Prowadzenie bloga cennik – ile to kosztuje?

Firmy pragnące zaprezentować się klientom od najlepszej strony powinny z uwagą wybierać partnerów do współpracy, którym zlecą stworzenie bloga. Wprawdzie blog na WordPress można postawić samodzielnie na jednym z darmowych szablonów, a następnie zająć się okresową publikacją tam postów, jednak rzetelne prowadzenie bloga firmowego nie tylko zabiera sporo czasu, ale i wymaga pewnych kompetencji.

Koszt usługi, jaką jest prowadzenie blogów firmowych, będzie zawierać wiele różnorodnych elementów, od których proporcji i indywidualnych cen zależeć będzie cena końcowa. Trzeba w niego wliczyć zarówno hosting, domenę czy motyw, jak i koszt zamówienia każdego z postów, a także obsługi bloga. Kolejną kwestią są zdjęcia na bloga, bez których nawet najbardziej interesujące treści nie wpadną w oko czytelnikom.

Hosting i domena to kwoty rzędu kilkudziesięciu złotych, grafiki i zdjęcia natomiast często można pozyskać z darmowych serwisów, gdzie zostały udostępnione na wolnej licencji.

Komu zlecić prowadzenie bloga firmowego?

Osoby, które posiadają popartą doświadczeniem wiedzę, jak zacząć prowadzenie blogów firmowych, będą tutaj idealnym wyborem. Tak odpowiedzialne zadanie warto powierzyć komuś, kto poznał już dogłębnie specyfikę pracy nad tego rodzaju projektem i zdaje sobie sprawę z tego, na czym polega prowadzenie bloga dla firmy. To nie tylko umiejętność pisania poprawnych, chwytliwych treści, wypełnionych informacjami użytecznymi dla Internautów. To także konieczność przynoszącej efekty interakcji z czytelnikami, których uwagę należy przyciągnąć poprzez szybkie reagowanie na pytania oraz odpowiedzi skłaniające do dalszej dyskusji.

Przyszłość treści w naszych rękach!