TEKSTY SEO

SEO Copywriting

Dołącz do grona zadowolonych klientów, którym napisaliśmy już miliony znaków przeróżnych artykułów. Piszemy na każdy temat, bez ograniczeń!

————————————————

Zawód copywritera uzyskał swoją nazwę dopiero na początku XX stulecia, ale sama umiejętność układania słów w taki sposób, by zachęcić do kupna towaru, pojawiła się zapewne wtedy, kiedy ludzkość zaczęła zajmować się handlem.

Copywriting to działania bezpośrednio odpowiedzialne za ogromną ilość treści, z którymi wchodzimy w kontakt każdego dnia na ulicy, przed telewizorem czy podczas przeglądania gazety. Pojawienie się Internetu, a niedługo później – marketingu sieciowego – niejako wykreowało nową specjalizację w obrębie tego złożonego zawodu, jaką jest copywriting SEO.

ZAMAWIAM!

SEO Friendly

Wieloletnie doświadczenie w optymalizacji i pozycjonowaniu stron pozwala na dostarczenie treści wspierających SEO!

Kreatywnie i ciekawie

Artykuły interesujące i dostarczające poszukiwanych informacji przez użytkowników!
Kontakt

Potrzebujesz treści? Po prostu napisz!

Copywriting co to jest?

Laikom w temacie sprzedaży za pomocą treści niełatwo czasami wytłumaczyć, na czym dokładnie polega copywriting. Skojarzenia osób niezwiązanych z marketingiem najczęściej idą w kierunku zawodów związanych z prawem autorskim, ale nie o to w tym wszystkim chodzi (chociaż sam temat jak najbardziej łączy się z pisaniem!).

Można powiedzieć z lekkim przymrużeniem oka, że copywriterzy to rodzaj czarodziejów – posiedli bowiem niezwykłą moc takiego żonglowania słowami, że uprzednio niezdecydowanych słuchaczy lub czytelników potrafią zamienić w wiernych nabywców. Głównym polem działania copywritera jest kreowanie treści reklamowych, a skuteczność jego działań potrafi być ogromna. Doskonale ilustrują to sytuacje, w których cytat z danej reklamy staje się elementem języka codziennego, lub kiedy sprzedaż danego produktu rusza lawinowo po ukazaniu się artykułu na jego temat w popularnym medium.

Na czym polega praca copywritera SEO?

W copywritingu SEO liczą się przede wszystkim unikalne teksty różnego rodzaju, przy wykorzystaniu których będzie można podnieść notowania danej strony www w rankingu wyszukiwarki Google, czyli ją odpowiednio wypozycjonować. Copywriting online pozwala właścicielowi strony na znalezienie się na czele listy wyników wyszukiwania, by dotrzeć do potencjalnych klientów. Pisanie tekstów SEO, które grają w tym procesie niebagatelną rolę, należy właśnie do copywritera.

Treści SEO obejmują niezwykle szeroką gamę tekstów – od krótkich komentarzy pod artykułami, przez posty na mediach społecznościowych, aż po długie artykuły specjalistyczne z dyskretnie rozmieszczonymi słowami kluczowymi. Do popularnych form w copywritingu SEO należą także teksty zapleczowe oraz preclowe. Te pierwsze to unikalne teksty, w prosty sposób przekazujące czytelnikom niewielką dozę informacji, w których podlinkowane słowa kluczowe prowadzą do pozycjonowanej strony. Precle natomiast stanowią krótkie, pozbawione konkretnych informacji formy, które copywriterzy piszą, by zostały odczytane przez roboty Google.

Pisanie tekstów SEO – co liczy się obecnie?

Nie można zaprzeczyć, że copywriting SEO przez ostatnie parę lat przeszedł wiele przeobrażeń, a proces ten bynajmniej nie ma się ku końcowi. Treści SEO oraz tendencje, jakim w danym okresie hołduje copywriting online, zmieniają się głównie ze względu na przekształcenia w polityce Google, dotyczącej promocji wyszukiwanych treści. Wewnętrzne decyzje koncernu objawiają się w aktualizacjach algorytmów wyszukiwarki, które należy śledzić na bieżąco, będąc copywriterem.

Każdy copywriter SEO odczuł na własnej skórze konsekwencje aktualizacji algorytmów Panda i Penguin sprzed kilku lat, za których przyczyną teksty SEO zaczęły podążać w kierunku wysokojakościowych, przystępnych, merytorycznych treści, którymi Internauci zainteresują się bez żadnej zewnętrznej zachęty. Copywriter, który dopiero zaczyna swoją karierę, gorączkowo przeglądając strony www po hasłach “copywriting co to jest” albo “copywriting jak zacząć”, szybko zorientuje się, że do utrzymania się na rynku będzie potrzebował dużo więcej, niż tylko umieszczania w tekstach maksimum słów kluczowych .

Kolejną podstawową dla copywritingu SEO kwestią stało się pisanie tekstów SEO w taki sposób, aby algorytmy wyszukiwarki Google nie uznały ich za tzw. duplicate content, co może się wiązać ze spadkami strony w rankingu lub nawet nałożeniem kar na stronę. Z tego względu copywriterzy muszą dokładać szczególnych starań, by treści SEO przez nich tworzone stanowiły unikalne teksty – nawet, jeśli pojawia się w nich powszechnie znana informacja, powinna być oddana własnymi słowami.

Copywriting jak zacząć?

Współcześnie coraz więcej osób zaczyna dostrzegać potencjał, jaki niesie ze sobą praca, jaką wykonuje copywriter. Rzesza młodych ludzi uwzględnia copywriting SEO jako realną opcję zawodową dla siebie, a teksty SEO zyskują nowych autorów z głowami pełnymi kreatywnych idei. Jednak by sprawdzić się w zawodzie, jakim jest copywriting SEO, ni wystarczy bynajmniej wpisać w wyszukiwarkę “copywriting co to jest” bądź “copywriting jak zacząć”, a następnie podążać za instrukcjami.

By zostać copywriterem, który będzie w stanie utrzymać się z owoców swojej pracy, potrzebna jest oczywiście umiejętność poprawnego pisania – opanowanie ortografii, interpunkcji gramatyki oraz stylistyki języka polskiego. To jednak za mało, by teksty SEO zyskały moc, która pozwala na zostawienie konkurencji daleko w tyle. Copywriter SEO powinien również opanować podstawy marketingu i reklamy, a także znać zasady pozycjonowania oraz optymalizacji, konieczne w biznesie, jakim jest copywriting online. Dobry copywriter nie może w każdym tekście sięgać po te same, wyświechtane figury stylistyczne – teksty SEO, które wychodzą spod jego pióra, muszą się czymś wyróżniać spośród innych, by mogły wspomóc napływ czytelników na stronę.

Informacja dla Klienta – umieszczam “podane w opisie”, gdyż inaczej tekst nie przejdzie. W miarę możliwości bardzo proszę przy ewentualnych przyszłych zamówieniach o umieszczanie słów kluczowych w polu na nie przeznaczonym – inaczej muszę je zliczać ręcznie, a to bardzo wydłuża czas wykonania zamówienia.

Przyszłość treści w naszych rękach!