PRECLE SEO

Teksty preclowe

Dołącz do grona zadowolonych klientów, którym napisaliśmy już miliony znaków przeróżnych artykułów. Piszemy na każdy temat, bez ograniczeń!

————————————————

Choć sukcesywnie wprowadzane przez Google modyfikacje używanych algorytmów znacząco zmieniły oblicze pozycjonowania w kilku ostatnich latach, nie oznacza to, że najprostsze formy tekstów SEO całkowicie straciły na znaczeniu. Wiele firm ciągle decyduje się na sprawdzone wcześniej rozwiązania, czyniąc precle jedną ze składowych swojej strategii pozycjonującej. Wykorzystywane są one przykładowo na strony zapleczowe drugiego poziomu.

ZAMAWIAM!

SEO Friendly

Wieloletnie doświadczenie w optymalizacji i pozycjonowaniu stron pozwala na dostarczenie treści wspierających SEO!

Kreatywnie i ciekawie

Artykuły interesujące i dostarczające poszukiwanych informacji przez użytkowników!
Kontakt

Potrzebujesz treści? Po prostu napisz!

Precle SEO – o co w tym chodzi?

Czym dokładnie są teksty preclowe? To określenie często przewija się w rozmowach o pozycjonowaniu i optymalizacji stron internetowych pod wyszukiwarkę Google. Swojsko brzmiąca nazwa “strony preclowe” to po prostu fonetyczne przybliżenie angielskiego “presell pages”. Ten typ stron powstaje wyłącznie po to, by umieszczane na nich teksty preclowe z rozmieszczonymi w ich treści słowami kluczowymi mogły linkować do strony, która ma zostać lepiej wypozycjonowana. Aktualnie jakość pozycjonowania znacznie się zwiększyła, więc teksty preclowe nie są już tak często wykorzystywane jak dawniej. Jednak idealnie nadają się przykładowo na strony zapleczowe drugiego poziomu.

Linki zawarte w treści tekstów są odczytywane przez boty Google jako bardziej naturalne, a strategia przyjęta już wiele lat temu przez tę firmę ma na celu maksymalne nasycenie wyników wyszukiwania treściami, które oferują czytelnikom rzetelne odpowiedzi na ich pytania. Zatem precle SEO służą w tym przypadku do podpowiedzenia algorytmowi Google, że strona, do której podlinkowane zostały ich słowa kluczowe, będzie dla Internautów godna uwagi. Głównym celem, jakiemu służy pisanie precli, jest wytworzenie sieci linków ocenianych jako wartościowe, toteż forma, jaką przybierają SEO precle, z konieczności jest temu podporządkowana.

SEO precle – anatomia i zastosowanie

Typowe teksty preclowe są na ogół dosyć krótkie – liczą od 1000 do 2000 znaków ze spacją, czyli zaledwie kilkaset słów. Oczywiście, w niektórych działaniach pojawia się również miejsce dla dłuższych form tego typu, nawet po kilka tysięcy znaków ze spacją, ale najczęściej pisanie precli tej długości nie będzie konieczne.

Od czasu wprowadzenia przez Google w 2014 roku algorytmu Panda teksty tego typu, które wcześniej mogły być zlepkiem jedynie luźno powiązanych ze sobą zdań czy nawet słów, musiały z konieczności uzyskać wyższy współczynnik sensowności. Nowsze algorytmy Google są wyraźnie nastawione na treści, które nadają się do pokazania Internautom, a nie tylko botom, współczesne precle SEO musiały zatem podążyć za tym trendem. Nie oznacza to wprawdzie, że ta forma literacka awansowała do stylu minirozprawy naukowej, ale zasada, iż w preclach można napisać wszystko, co tylko przyjdzie do głowy, należy już do przeszłości.

Dobre SEO precle powinny zawierać w miarę krótkie, poprawnie napisane zdania, bez większych aspiracji do wartości merytorycznej, ale z zachowaną spójnością tekstu. Głównym elementem, dla którego powstają teksty preclowe, są umiejętnie rozmieszczone słowa kluczowe, najlepiej w stosunkowo umiarkowanej liczbie. To właśnie linki, oparte o słowa kluczowe, powodują, że strona, do której prowadzą, jest przez Google oceniania jako warta do zaprezentowania czytelnikom, z czym wiąże się jej awans w rankingu wyszukiwarki.

Przyszłość treści w naszych rękach!